Prievidžania radnici zaslali cez Odkaz pre starostu vyše 1000 podnetov

Mesto Prievidza Foto: TASR

Prievidza 3. marca (TASR) - Prievidzská samospráva zaznamenala od verejnosti prostredníctvom portálu Odkazprestarostu.sk od spustenia už viac ako 1000 podnetov na vyriešenie problémov v meste. Prievidza je treťou samosprávou na Slovensku, ktorá presiahla túto hranicu. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

"Tisíci podnet prostredníctvom portálu zaznamenala radnica na prelome rokov 2015 a 2016, na konci februára tohto roka ich bolo celkovo 1168. Z toho vyriešených je 745 a 19 je označených ako neriešených. Celkovo 400 podnetov ostáva naďalej v riešení," uviedol Ďureje.

Jedným z prostriedkov na komunikáciu mesta s obyvateľmi Prievidze sa stal Odkazprestarostu.sk v októbri 2012. Prostredníctvom portálu, ktorý prevádzkuje mimovládna organizácia Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť – SGI, môžu občania nahlasovať samospráve každodenné problémy vo svojom okolí. "Výhodou tohto spôsobu komunikácie je aj príležitosť vyjadriť mieru spokojnosti s riešením podnetov zo strany mesta," dodal Ďureje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.