Muž z Krásnohorského Podhradia našiel muníciu z 2.svetovej vojny

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Rožňava 10. marca (TASR) – Muníciu z druhej svetovej vojny našiel v stredu (9. 3.) popoludní 21-ročný muž z Krásnohorského Podhradia v lese pri obci.

„Miesto nálezu po oznámení ihneď zabezpečila hliadka Policajného zboru a bol tam vyslaný policajný pyrotechnik. Ten skonštatoval, že ide o muníciu pochádzajúcu z obdobia druhej svetovej vojny, a to tri kusy delostreleckých striel kalibru 105 mm a jeden ručný granát nemeckej výroby. Muníciu bezpečne odviezol na jej likvidáciu,“ informoval dnes TASR hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

Polícia v tejto súvislosti opätovne pripomína, aby každý takýto nález občania vždy oznámili na bezplatnom telefónnom čísle 158, prípadne na tiesňovej linke 112. „Občanom odporúčame, aby sa vyhli akejkoľvek manipulácii s nájdenou muníciou a predišli tak možnému výbuchu a tým aj možným zraneniam či stratám na ľudských životoch,“ dodal Szabó.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.