Nezamestnanosť v Maďarsku klesla tesne k hranici 6 %

Budapešť Foto: TASR/Ladislav Vallach

Budapešť 29. marca (TASR) - Miera nezamestnanosti v Maďarsku zaznamenala za trojmesačné obdobie do konca februára mierny pokles a priblížila sa tesne k 6-% hranici. Informoval o tom portál RTTNews, ktorý sa odvolal na údaje maďarského štatistického úradu.

Ako uviedol štatistický úrad, za obdobie od decembra do konca februára dosiahla nezamestnanosť v Maďarsku 6,1 %. V predchádzajúcom trojmesačnom období do konca januára predstavovala 6,2 %.

Počet nezamestnaných dosiahol za ostatné sledované obdobie 274.300, čo oproti predchádzajúcemu trojmesačnému obdobiu predstavuje pokles približne o 4000 nezamestnaných.

Výraznejší pokles zaznamenala nezamestnanosť mladých, teda vo veku od 15 do 24 rokov. Zatiaľ čo v prípade celkovej miery nezamestnanosti bol pokles len 0,1-%, v prípade nezamestnanosti v tejto kategórii dosiahol pokles 4,8 %. Miera nezamestnanosti do 24 rokov tak v období od decembra do konca februára dosiahla 14,2 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.