Jarné upratovanie bude v Prievidzi neskôr ako vlani

Mesto Prievidza Foto: TASR

Prievidza 29. marca (TASR) - V neskoršom termíne ako vlani sa v Prievidzi uskutoční jarné upratovanie mesta, do ktorého sa môžu zapojiť obyvatelia. Kým minulý rok pripadlo na koniec marca, tento rok sa radnica rozhodla zorganizovať ho 16. apríla. Informoval o tom hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

"Minulý rok bolo upratovanie naplánované na koniec marca, avšak počasie bolo veľmi nepriaznivé a terén verejných priestranstiev bol pomerne dosť premočený. Po viacerých výzvach ľudí bol termín akcie stanovený až na 16. apríla, kedy sa dá predpokladať stabilnejšie počasie,"
ozrejmil Ďureje.

Pripomenul, že do jarného upratovania sa môžu zapojiť všetci obyvatelia, spoločenstvá vlastníkov bytov, podnikateľské subjekty, mimovládne organizácie, prevádzkovatelia prevádzok, ako i správcovia objektov. "Odpad z vyhrabávania verejných priestranstiev bude odvážať spoločnosť Technické služby mesta Prievidza, pričom kopy pripraveného biologicky rozložiteľného odpadu je potrebné oznámiť na zelenú linku. Upozorňujeme, že táto služba sa týka len odpadu zhromaždeného v deň konania podujatia," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.