Lyžovačka v Tatrách pokračuje, tieto strediská pôjdu len cez víkend

Na snímke kabína lanovky smeruje do stanice Skalnaté Pleso v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách. V pozadí do hmly ponorená Podtatranská kotlina. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Vysoké Tatry 30. marca (TASR) – V Tatranskej Lomnici sa bude lyžovať už len počas víkendov. S príchodom jari sa začína aj s postupnou technickou úpravou lanoviek. Hovorkyňa Tatry Mountain Resorts (TMR) Zuzana Fabianová informovala aj o tom, že začiatok apríla bude na Skalnatom plese patriť cvičeniu jogy na snehu.

"Od 11. apríla je údržba lanoviek naplánovaná v Tatranskej Lomnici a lyžovať sa v tomto stredisku bude už iba počas víkendov. Na Štrbskom Plese začína jarná technická údržba až od 4. mája," informovala Fabianová. V Starom Smokovci je letná prevádzka pozemnej lanovky naplánovaná od 9. apríla. Zároveň zdôraznila, že turisti, ktorí ešte nestihli vidieť Tatranský ľadový dóm, majú poslednú možnosť. Otvorený je do 17. apríla.

Od prvého apríla bude na zjazdovke na Skalnatom plese pripravená netradičná akcia. "Uvoľnenie sa v podobe jogy na snehu a smiechovej jogy, ktorá odbúrava stres a pozitívne nabíja. Za účasti Shri Param Jit Manna, veľvyslanca Indickej republiky na Slovensku, si všetci priaznivci dychových cvičení na čerstvom horskom vzduchu užijú netradičnú jogu na snehu vo výške 1751 m.n.m.," uviedla Fabianová.

Na Štrbskom Plese na zjazdovke Furkotka sú pre lyžiarskych veteránov počas víkendu (2.4. a 3.4.) pripravené preteky. "Na piatom ročníku medzinárodných pretekov veteránov si lyžiari spomenú na majstra a reprezentanta ČSSR v zjazdovom lyžovaní Jozefa Krasuľu st.," povedala hovorkyňa TMR. Pretekať sa bude v slalome a obrovskom slalome.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.