Boeing zruší do júna približne 4000 pracovných miest

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Seattle 30. marca (TASR) - Americký výrobca lietadiel Boeing zruší v prvom polroku 2016 približne 4000 pracovných miest v divízii komerčných lietadiel. Koncern si tak chce udržať svoje výdavky pod kontrolou. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu spoločnosti Douga Aldera.

Podľa Aldera koncern počíta s tým, že približne 1600 zamestnancov odíde z firmy dobrovoľne a ďalšie miesta zruší tak, že neobsadí voľné pozície. To znamená, že Boeing zredukuje svoje náklady bez toho, aby musel hromadne prepúšťať.

Medzi zrušenými pracovnými miestami budú aj pozície vedúcich pracovníkov a manažérov, ale k žiadnemu nedobrovoľnému odchodu týchto zamestnancov z firmy nedôjde, zdôraznil Alder.

Reuters už minulý mesiac informoval, že americký koncern uvažuje, že ponúkne inžinierom a technickým expertom dobrovoľný odchod z firmy. Ray Conner, šéf divízie lietadiel upozornil zamestnancov, že koncern sa nevyhne redukcii, ak si chce udržať podiel na trhu a dosiahnuť rast zisku.

Aj noviny Seattle Times už informovali, že Boeing podniká kroky na zrušenie 4000 pracovných miest do júna tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.