VIDEO: Tisíce Argentínčanov demonštrovali proti prepúšťaniu a inflácii

Tisíce Argentínčanov demonštrovali proti prepúšťaniu a inflácii Foto: TASR/AP

Buenos Aires 30. apríla (TASR) - Tisíce ľudí vyšli v piatok do ulíc argentínskej metropoly Buenos Aires protestovať proti znižovaniu počtu pracovných miest a vysokej inflácii. Demonštráciu zorganizovali najpočetnejšie odborové zväzy Argentíny, informuje agentúra AP.

Tisícky štátnych zamestnancov prišli o svoje pracovné miesta odvtedy, ako sa vlani v decembri ujal funkcie argentínsky prezident Mauricio Macri, ktorý už predtým avizoval škrty v štátnom rozpočte.

Prepúšťanie zamestnancov ako aj znižovanie výdavkov vo verejných službách a doprave vyvolalo v Argentíne značné nepokoje. Štátni zamestnanci sa tam totiž ešte donedávna tešili veľmi dobrým pracovným podmienkam aj iným výhodám.

Samotný prezident Macri tvrdí, že škrty sú nevyhnutné na oživenie upadajúceho hospodárstva krajiny a zastavenie inflácie. Upozorňuje pritom, že mnoho štátnych zamestnancov, ktorých najali ešte za predošlých vlád, sa v práci nikdy neukázalo. Odbory ale tvrdia, že k prepúšťaniu zamestnancov teraz dochádza bez rozmyslu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.