San Jose vedie nad Nashvillom už 2:0, St. Louis vyhralo v Dallase

Na snímke hrač San Jose Sharks Joe Pavelski strieľa gól počas zápasu. Foto: TASR/AP

New York 2. mája (TASR) - Hokejisti San Jose vedú v semifinále play off Západnej konferencie NHL nad Nashvillom už 2:0 na zápasy. V noci na pondelok uspeli v druhom domácom dueli 3:2, keď o svojom triumfe rozhodli až v závere tretej tretiny.

Hrdinom "žralokov" bol Joe Pavelski, ktorý mal prsty vo všetkých troch góloch svojho tímu a zápas skončil s bilanciou 1+2. "Je dobré, že sme zvládli oba domáce zápasy a máme v sérii náskok, ale nič nám to ešte negarantuje. Pred nami sú čoraz ťažšie zápasy a my sa musíme herne zlepšiť, pretože dnes to napriek víťazstvu nebolo ono," priznal sebakriticky Pavelski.

San Jose držal nad vodou svojimi zákrokmi brankár Martin Jones, celkovo si ich pripísal na konto 37 a inkasoval len dvakrát. Hráči Nashvillu pôsobili väčšiu časť stretnutia aktívnejším dojmom, ale v koncovke im chýbalo viac pokoja. "Myslím si, že sme boli lepším tímom. Najmä výkon v druhej a tretej tretine môže byť pre nás povzbudením do ďalších zápasov. Séria sa sťahuje do našej arény a verím, že sa sem vrátime za stavu 2:2," vyhlásil obranca "predátorov" Mattias Ekholm.

Hráči St. Louis vyrovnali stav série s Dallasom na 1:1, keď vyhrali v druhom stretnutí na ľade súpera 4:3 po predĺžení. V tretej časti hry síce stratili dvojgólový náskok, napokon sa ale tešili v predĺžení. O víťazný zásah sa postaral v 71. minúte v presilovke David Backes, ktorý si dal pekný darček k 32. narodeninám. Spoluhráči mu po zápase zaspievali v šatni, čo oslávenec a hrdina zápasu vtipne komentoval slovami: "Zaujímalo by ma, čo tí chlapci urobili s peniazmi, ktoré im dali rodičia na hodiny spevu."

St. Louis nezvládlo tretiu tretinu, v ktorej dovolilo súperovi zmazať dvojgólové manko. V predĺžení sa však "bluesmani" vrátili k ofenzívnej hre a slávili úspech. "Najhorší náskok v hokeji je dvojgólový. Je to prirodzené, že mužstvo sa za tohto stavu viac stiahne dozadu a snaží sa hrať 'údržbu'. To bol aj náš dnešný prípad. V predĺžení sme však hrali úžasne. Zmenili sme štýl hry a aktivitou prinútili súpera k faulom. Po jednom z nich sme strelili víťazný gól a vrátili sa do série," uviedol tréner St. Louis Ken Hitchcock.

2. kolo play off NHL /na štyri víťazstvá/

druhé zápasy semifinále Západnej konferencie

DALLAS STARS - ST. LOUIS BLUES 3:4 pp (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)
Góly:
4. Goligoski (Benn, Eakin), 45. Janmark (Eakin, Sceviour), 58. Benn (Eakin, Russell) - 5. Berglund (Fabbri, Backes), 8. Edmundson (Brouwer, Upshall), 19. Brouwer (Shattenkirk, Fabbri), 71. Backes (Steen, Shattenkirk). Brankári: Lehtonen (21. Niemi) - Elliott, strely na bránku: 34:25, 18.889 divákov.
/na zápasy 1:1/

SAN JOSE SHARKS - NASHVILLE PREDATORS 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly:
39. Couture (Pavelski, Burns), 58. Pavelski (Nieto, Thornton), 60. Thornton (Couture, Pavelski) - 53. Ekholm (Wilson, Josi), 60. Johansen (Josi, Fisher). Brankári: Jones - Rinne, strely na bránku: 25:39, 17.562 divákov.