Novou hovorkyňou Univerzitnej nemocnice Bratislava je Zuzana Eliášová

Na archívnej snímke Zuzana Eliášová. Foto: Facebook Zuzany Eliášovej

Bratislava 2. mája (TASR) - Hovorkyňou Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) sa od mája stala Zuzana Eliášová. Vo funkcii nahradila Petru Stano Maťašovskú. TASR o tom informovala UNB.

Eliášová prichádza do najväčšej nemocnice na Slovensku z ČSOB skupiny z pozície hovorkyne. Predtým pracovala v Televízii Markíza ako redaktorka Televíznych novín so zameraním primárne na oblasť zdravotníctva. Vyštudovala Katedru žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, absolvovala stáž v spravodajskej televízii CNN. Je trojnásobnou hovorkyňou roka 2015, 2014, 2013 v kategórii privátny a komerčný sektor.

UNB tvorí päť nemocníc  – Nemocnica Ružinov, Nemocnica ak. L. Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice. Vylieči viac ako 100.000 pacientov ročne formou hospitalizácií a viac ako 1,5 milióna pacientov formou ambulantných ošetrení.

Zamestnáva vyše 1400 lekárov a 2200 sestier, celkovo približne 6000 zamestnancov. Je štátnou príspevkovou organizáciou, ktorej zriaďovateľom je ministerstvo zdravotníctva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.