Budapeštianski taxikári budú dnes opäť protestovať proti Uberu

Na archívnej snímke taxikári blokujú dopravu na ulici v centre Budapešti počas demonštrácie proti používaniu aplikácie Uber Foto: TASR/AP

Budapešť 3. mája (TASR) - Budapeštianski taxikári dnes budú znova protestovať proti súkromnej platformovej spoločnosti Uber. Podľa internetovej stránky maďarskej polície budú v centre hlavného mesta výrazné dopravné obmedzenia a blokované budú aj niektoré dunajské mosty.

Stovky maďarských taxikárov sa 26. apríla vydali z budapeštianskeho Námestia hrdinov a pomalou jazdou demonštrovali proti činnosti Uberu, čím spôsobili dopravné zápchy.

Štátny tajomník ministerstva národného rozvoja János Fónagy v pondelok (2.5.) vyhlásil, že vláda dnes predloží parlamentu návrh novely zákona, v zmysle ktorej v budúcnosti vodiči ľahšie prídu o vodičský preukaz v prípade protiprávneho konania. Ako však dodal, kabinet bude naďalej stimulovať inovatívne riešenia.

Fónagy minulú stredu rokoval s predstaviteľmi 16 organizácií taxikárov. Tí okrem iného namietali, že kontrolné činnosti polície, daňového úradu, dopravného úradu a úradu vlády nie sú zosúladené. Štátny tajomník ich požiadal o predloženie systémových návrhov.

Taxikári protestovali už aj v januári štyri dni a žiadali zrušiť "protiprávny stav a zakázať činnosť ilegálnych prepravcov osôb, akým je aj Uber". V prípade Uberu požadovali vyriešiť okamžité vypnutie jej aplikácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.