Obyvatelia maďarského Körmendu kvôli migrantom kupujú slzotvorný plyn

Ilustračné foto. Na snímke z drónu pohľad na uviaznutých migrantov na hranici medzi Srbskom a Maďarskom neďaleko srbskej obce Horgoš 16. septembra 2015. Foto: TASR/AP

Budapešť 3. mája (TASR) - Obyvatelia západomaďarského mesta Körmend, kam priviezli v pondelok prvých 16 žiadateľov o azyl, si preventívne kupujú slzotvorný plyn kvôli bezpečnosti, napísal dnes denník Magyar Nemzet.

Hovorca mesta Dániel Molnár zdôraznil, že medzi obyvateľmi sa nešíri panika, ale panuje tam zvýšená opatrnosť. Do mesta prevelili z Veszprému 40 vojakov, aby svojou prítomnosťou upokojili obyvateľstvo.

Denník uviedol, že pracovníkov miestneho Tesca v súvislosti s príchodom cudzincov upozornili, aby nenosili vyzývavé oblečenie.

Azylantov do Körmendu priviezol v pondelok autobus z tábora v Bicske. Körmendský stanový tábor, umiestnený v areáli policajnej odbornej strednej školy, je otvorený: migranti z neho môžu kedykoľvek odísť.

Na neďalekých hraničných priechodoch do Rakúska minulý týždeň zaviedli kontroly - rakúske orgány zastavujú autá, kontrolujú cestujúcich a požadujú od nich doklady. Na srbsko-maďarskom hraničnom úseku sa denne pokúša dostať na maďarské územie v priemere 500 migrantov, úspešných je zhruba 100 z nich.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.