Vrakuňa si na opravu komunikácií zoberie úver

Ilustračné foto Foto: TASR - Roman Hanc

Bratislava 3. mája (TASR) – V bratislavskej Vrakuni obnovia viaceré poškodené komunikácie. Mestská časť si totiž zoberie terminovaný úver do výšky jedného milióna eur na komplexné opravy niektorých ciest a chodníkov. "Za tieto prostriedky vyriešime to, čo sme za 25 rokov zanedbali. Opravy a budovanie ciest začnú už toto leto," informoval vo svojom facebookovom profile starosta Vrakune Martin Kuruc.

Povrch komunikácie má byť obnovený na uliciach Bodliaková, Podbeľová, Hrušovská, Poľnohospodárska, Železničná, Priehradná či Ráztočná (k nástupisku). Chodníky sa dobudujú na Čiernovodskej, Ráztočnej a Poľnohospodárskej, tu sa budú chodníky aj rekonštruovať. Na Železničnej sa počíta s vybudovaním parkoviska.

"Súčasný nepriaznivý stav na komunikáciách je prevažne z dôvodu veľkého dopravného zaťaženia," píše sa v dôvodovej správe. Miestne zastupiteľstvo požiadalo starostu Vrakune, aby do plánu obnov komunikácií zaradil aj cesty na uliciach Mostná, Kosodrevinová, Majerská a Skoroceľová. Ich rekonštrukcia by mala stáť 973.161 eur.

Starostu taktiež miestni poslanci požiadali, aby v rámci návrhu obnovy povrchu ciest vysporiadal komunikácie, ktoré nie sú v správe ani v majetku mestskej časti. Ide o ulice Levanduľová, Marhuľová, Krokusová, Jeséniova, Margaretová, Platanová, Ostružinová, Ihličnatá a Podpriehradná. Vrakuňa predpokladá, že obnova týchto komunikácií by mala spolu stáť 1,17 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.