Okresný súd Bratislava I pokračoval v kauze vraždy a znásilnenia

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 3. mája (TASR) – Na Okresnom súde Bratislava I pokračovalo dnes pojednávanie s Norbertom M., ktorého prokurátor obžaloval z obzvlášť závažného zločinu vraždy 25–ročnej Andrey v bratislavskej Petržalke z mája minulého roka a v inom prípade aj zo znásilnenia a okradnutia vtedy 17–ročnej Martiny z októbra 2014.

Súd sa dnes oboznamoval s listinnými dôkazmi, najmä so znaleckými posudkami. Predvolaný nadnes nebol ani jeden svedok a v procese sa bude pokračovať v stredu (4.5.). Nevylučuje sa, že už v stredu sudca vyhlási dokazovanie za ukončené a pristúpi sa k prednesu záverečných rečí a následne aj k vyhláseniu rozsudku. TASR o tom dnes informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.

Na poslednom marcovom pojednávaní v tejto veci na súde vypovedala znásilnená dievčina. OS BA I však v súlade so zákonom počas jej výsluchu verejnosť z pojednávacej miestnosti vylúčil. Poškodená dokonca vypovedala aj bez prítomnosti svojho zákonného zástupcu – otca, a taktiež obžalovaného, v pojednávacej miestnosti však bola prítomná psychologička. Obžalovaný dostal možnosť oboznámiť sa s výsluchom a prostredníctvom obhajkyne jej predložiť otázky.

Telo zavraždenej Andrey našli na kope zeminy v Petržalke 12. mája 2015. Podľa polície mala byť udieraná do hlavy a znalci zistili, že mala byť taktiež pohlavne zneužitá.

Obžalovaný Norbert v minulosti pred súdom vypovedal len k tomuto skutku. Podľa jeho slov sa s Andreou zoznámil približne týždeň alebo desať dní predtým, ako bola zavraždená, v jeden večer, keď jej ušiel autobus. Dali sa do reči, prechádzali sa po meste a rozprávali sa. "Vymenili sme si čísla a dohodli sa, že sa ešte stretneme," uviedol vtedy obžalovaný.

V deň, keď Andrea zomrela, mal obžalovaný pozerať hokej v jednom podniku v centre Bratislavy. Norbert dievčaťu zatelefonoval a pozval ho von. Podľa jeho tvrdenia mali sedieť na jednom z bratislavských námestí, každý mal vypiť minimálne jednu sedmičku vína. Došlo tam medzi nimi aj k intímnostiam. Obžalovaný si ešte spomenul, že potom spolu sedeli v bare v centre Bratislavy. "Na viac si už nepamätám," vyhlásil vtedy obžalovaný. Až po následnom zadržaní a rozhovore so psychológom mal podľa vlastných slov nejaké záblesky z inkriminovanej noci, napríklad, že sa s Andreou bozkával.

Obžalovaný sa podľa vlastných slov zobudil ráno v byte, kde sa zdržiaval. Počas vyšetrovania tohto prípadu policajti zistili, že sa mal dopustiť aj znásilnenia vtedy 17–ročnej Martiny a obvinili ho aj z tohto trestného činu. Ku skutku znásilnenia obžalovaný odmietol vypovedať.

Za trestný čin vraždy z osobitného motívu hrozí Norbertovi M. 20 až 25 rokov väzenia, prípadne doživotie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.