Výskum poškodenia miechy podporia na celosvetovom behu tisíce Slovákov

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 7. mája (TASR) – Na celosvetový charitatívny beh Wings for Life World Run v Bratislave, ktorý sa uskutoční v nedeľu 8. mája o 13.00 h pri centre Eurovea na dunajskom nábreží, je cez internet prihlásených vyše 2500 záujemcov. Ďalší majú ešte túto možnosť osobne dnes v priestoroch Eurovea Expo od 12.00 do 19.00 h a v deň štartu od 08.00 do 11.00 h.

Podujatie je zaujímavé aj tým, že v rovnakom čase v 34 mestách na piatich kontinentoch vybehnú tisíce nadšencov. Pod heslom "Beh pre tých, ktorí nemôžu behať" svojou účasťou podporia výskum liečby poranení miechy nadáciou Wings for Life Foundation, pre ktorú ide celý výťažok zo štartovného. Bratislava sa do behu zapája tretíkrát, čiže od jeho začiatku.

"Celková trať zostáva tá istá ako vlani, ale začiatok bude viac v centre mesta, aby to bolo pre účastníkov aj divákov zaujímavejšie. Od štartu prebehneme cez Prístav do centra po Štúrovej ulici, Dunajskej, 29. augusta, Špitálskej, Jesenského a Mostovú smerom k Mostu SNP a na Panónsku cestu potom po hrádzi smerom na Gabčíkovo," uviedol pre TASR autor trate Marcel Matanin.

Je to zároveň raritný beh z toho dôvodu, že cieľ je pre každého účastníka inde. Ten je totiž pohyblivý v podobe auta, ktoré po štarte vyrazí rýchlosťou 15 km/h a každú hodinu ju zvýši o jeden kilometer. Koho dostihne, ten prakticky dobehol do cieľa. Preteky sa končia vtedy, keď auto dôjde k poslednému bežcovi, čiže ktorý bežal najďalej. Výsledky sú podľa ubehnutých kilometrov a Slováci sa môžu porovnať s účastníkmi v iných krajinách.

Svoj minuloročný slovenský rekord 58,1 km chce zlepšiť maratónec Gabriel Švajda. Zo žien Romana Komarňanská dosiahla výkon 41,85 km.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.