Organizátori súťaže Eurovízia povolili použitie welšskej vlajky

Ilustračné foto Foto: YouTube.com

Londýn 7. mája (TASR) - Welšská vlajka bude môcť byť použitá na blížiacej sa pesničkovej súťaži Eurovízia. Rozhodli o tom organizátori tohto podujatia, ktorých citovala stanica BBC. Zástava bola na zozname zakázaných vlajok Eurovízie, a to napriek tomu, že sa na nej tohto roku zúčastní spevák z Walesu.

Dosiaľ boli na Eurovízii vzhľadom na jej apolitický charakter povolené iba vlajky štátov, z ktorých súťažiaci pochádzajú a vlajky členských štátov OSN. Organizátori po "konštruktívnych rozhovoroch" oznámili, že okrem štátnych vlajok budú povolené aj regionálne vlajky, pod ktorými budú účastníci súťaže vystupovať.

Znamená to, že welšská zástava bude tento rok reprezentovať účinkujúceho zo Spojeného kráľovstva, ktorým je Joe Woolford z Walesu. Predstaví sa s piesňou "You're Not Alone" spolu s Jakeom Shakeshaftom.

V poradí už 61. ročník tohto podujatia sa uskutoční 10.-14. mája v Štokholme. Švédske hlavné mesto hostilo Eurovíziu aj v rokoch 1975 a 2000. Na súťaži sa predstavia interpreti zo 42 krajín, čo je najvyšší počet od roku 2011.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.