Putin vyzval na medzinárodnú bezpečnosť bez vojenských blokov

Ruský prezident Vladimir Putin (uprostred) reční počas prejavu na vojenskej prehliadke počas osláv Dňa víťazstva na Červenom námestí v Moskve 9. mája 2016, ktorým si Rusko pripomína 71. výročie kapitulácie nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne. Foto: TASR/AP

Moskva 9. mája (TASR) - Rusko chce pomôcť vytvoriť medzinárodný bezpečnostný systém, ktorý by existoval mimo vojenských blokov. Vyhlásil to dnes ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na oslavách Dňa víťazstva v Moskve.

Putin, ktorého cituje agentúra AP, zároveň varoval pred "neprijateľnými dvojakými normami, ktoré neprezieravo vychádzajú v ústrety tým, ktorí pripravujú nové zločinné plány".

Prezident však nevyjadril nijaké konkrétne obvinenia. Jeho slová o dvojakých normách a "neblokovom systéme medzinárodnej bezpečnosti" odrážajú častú kritiku Ruska na adresu Západu a NATO.

Na hodinu trvajúcej vojenskej prehliadke na Červenom námestí v Moskve defilovali zástupcovia všetkých zložiek armády, ako aj najmodernejšia technika ruských ozbrojených síl vrátane tankov typu Armata a interkontinentálnych balistických striel RS-24 "Jars".

Podujatie sa ukončilo preletom desiatok vojenských lietadiel od vrtuľníkov až po bombardéry dlhého doletu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.