Nemecko: Jeden z ľudí dobodaných na stanici podľahol zraneniam

Nemeckí policajti vyšetrujú na mieste útoku nožom na železničnej stanici v Grafingu pri Mníchove 10. mája 2016. Foto: TASR/AP

Mníchov 10. mája (TASR) - Dnešný útok muža ozbrojeného nožom na železničnej stanici v meste Grafing pri Mníchove si vyžiadal jedného mŕtveho a troch zranených. Spravodajský portál Süddeutsche Zeitung (SZ) o tom informuje s tým, že jedna zo zranených osôb utrpela veľmi vážne poranenia.

Páchateľom, ktorý podľa svedkov a vyšetrovateľov pri útoku pokrikoval arabskú vetu Alláhu akbar (Alah je najväčší), je údajne 27-ročný Nemec. Motív jeho konania zatiaľ nie je známy, podľa SZ však nie je vylúčené "politické pozadie".

Hovorca prokuratúry v Mníchove uviedol, že na stanici, na ktorej zastavujú prímestské vlaky, zrejme útočil muž nepochádzajúci z bavorskej metropoly či jej okolia. Podozrivého Nemca zadržali krátko po útoku, nahlásenom okolo 04.50 h.

Polícia podľa SZ informovala, že obeťami útočníka sú štyria muži. Zranení sú vo veku 43, 55 a 58 rokov.


Polícia v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko uviedla, že začala trestné stíhanie vo veci útoku, ktorý sa stal krátko pred 05.00 h SELČ v Grafingu, 32 kilometrov východne od Mníchova.

Udalosť v Grafingu si vyžiadala obmedzenie premávky na linke S4 mníchovskej rýchlodráhy, ktorá danou stanicou prechádza.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.