Egypt zatkol troch členov satirického pouličného súboru

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Káhira 10. mája (TASR) - Egyptská polícia zatkla v pondelok troch členov satirického pouličného súboru, ktorý vo videoklipoch zverejnených na internete karikoval prezidenta Abdala Fattáha Sísího a jeho zástancov. Podľa agentúry AP to dnes oznámili nemenovaní predstavitelia egyptskej bezpečnosti.

Traja členovia súboru boli zatknutí v pondelok večer v Káhire a pravdepodobne im hrozia obvinenia z podnecovania protestov a z urážania štátnych inštitúcií. Štvrtého člena skupiny, 19-ročného Iza ad-Dína Chálida, zadržali už v sobotu 7. mája a hrozia mu rovnaké obvinenia.

Šesťčlenný satirický súbor s názvom Awlád aš-Šawári', čiže Deti ulice, má v sociálnych médiách veľké množstvo fanúšikov. Nakrúca na uliciach klipy v štýle selfie.

Jedno video malo názov "Sísí, môj prezident, všetko zhoršuje", ďalšie si robilo posmech z charakteristického zakončenie Sísího prejavov "Nech žije Egypt!".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.