V Košiciach pripravujú Univerzitu tretieho veku

Na snímke košický Dóm sv. Alžbety. Foto: TASR/František Iván

Košice 11. mája (TASR) – Ľudia nad 50 rokov s minimálne stredoškolským vzdelaním s maturitou sa budú môcť vzdelávať v rámci Univerzity tretieho veku (U3V), ktorú pripravuje Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach.

"Od septembra 2016 sa začne prvý všeobecný ročník, v ktorom budú jedna až dve prednášky z každého študijného programu, aby si frekventanti mohli urobiť predstavu, o čom jednotlivé študijné programy budú, a aby sa vedeli ľahšie rozhodnúť, na čo sa chcú špecializovať," uviedla hovorkyňa UPJŠ v Košiciach Mária Hrehová.

V rámci U3V pripravujú študijné programy ako Právo, Medicína, Rastliny v životnom prostredí, Prírodné vedy, Digitálne technológie v každodennom živote, Psychológia a Anglický jazyk.

"V septembri taktiež otvoríme druhý ročník študijných programov: Právo, Medicína a Rastliny v životnom prostredí, ktorý bude okrem iného zameraný na záhradnú architektúru. Ide o študijné programy, ktoré v Košiciach nik iný neponúka," vysvetlila Hrehová.

Prihlášky bude UPJŠ v Košiciach prijímať do konca augusta. Zápisy do prvého a druhého ročníka sa uskutočnia v prvom septembrovom týždni. Výučba U3V sa začne v polovici septembra. Bližšie informácie budú zverejnené na webovej stránke u3v.upjs.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.