Lajčák v Nemecku: Vypočujte si NAŽIVO diskusiu s Asselbornom

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 12. mája (TASR) - Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák pôjde dnes na pracovnú návštevu Nemecka. Vystúpi na medzinárodnej konferencii a stretne sa s hlavným zahraničnopolitickým poradcom nemeckej kancelárky Christophom Heusgenom a s predsedom zahraničného výboru Norbertom Röttgenom na pôde Spolkového snemu. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Medzinárodnú konferenciu "19. International WDR Europaforum" organizuje verejnoprávna rozhlasová a televízna vysielacia spoločnosť spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko. Partnerom v diskusii vysielanej v priamom prenose bude Lajčákovi luxemburský minister zahraničných vecí Jean Asselborn.

Lajčák sa v rámci bilaterálnych rokovaní s Heusgenom a Röttgenom budú rozprávať o predsedníctve Slovenska v Rade EÚ, otázkach súvisiacich s migráciou, reforme vzťahov medzi EÚ a Veľkou Britániou, o nadchádzajúcom samite NATO vo Varšave a vývoji na Ukrajine.

Vypočujte si priamy prenos diskusie ministrov Lajčáka a Asselborna, ktorý bude prenášaný cez portál WDR o 12.30 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.