Organizačný výbor zimných olympijských hier 2018 má nového šéfa

Na snímke novozvolený šéf organizačného výboru ZOH 2018 Lee Hee-beom. Foto: TASR/AP

Soul 12. mája (TASR) - Lee Hee-beom sa stal novým šéfom organizačného výboru zimných olympijských hier 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Bývalý minister hospodárstva a energetiky vystriedal vo funkcii Cho Yang-hoa, ktorý rezignoval na svoj post minulý týždeň.

Zvolenie Hee-beoma podporilo všetkých 23 členov exekutívy, vo štvrtok odobrilo nomináciu aj kompletných 103 členov organizačného výboru. Posledné slovo bude mať juhokórejské ministerstvo kultúry a športu.

"Som veľmi hrdý, že budem dohliadať na úspech podujatia, ktoré má národný charakter. Čaká nás málo času a veľa práce. Verím, že olympiáda bude rovnakým úspechom ako tá v Soule v roku 1988," uviedol Hee-beom.

Cho odstúpil z funkcie začiatkom mája. Ako dôvod uviedol, že sa musí sústrediť na rodinný biznis, ktorý nečakane postihli finančné problémy. Choova rodina vlastní väčšinové podiely v leteckej spoločnosti Korean Air a v konglomeráte Hanjin Group.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.