Aréna Sršňov vyrástla na košickom sídlisku KVP

Na sídlisku KVP v Košiciach postavili športovú halu Arénu Sršňov. Foto: TASR František Iván

Košice 12. mája (TASR) – Nový zimný štadión Aréna Sršňov postavili na sídlisku Košického vládneho programu (KVP) v blízkosti Základnej školy Drábov. Vybudoval ho súkromný investor, ktorý si pozemky od mesta prenajal na 30 rokov. Po Steel Aréne a Crow Aréne je to tretí zimný štadión v meste.

"Myšlienka vybudovania zimného štadióna vznikla už pred šiestimi rokmi, keď sme boli navštíviť pána Gáboríka v Trenčíne, ktorý nám veľmi rád poukazoval svoj štadión. Inšpirovali sme sa a podarilo sa nám to dotiahnuť do konca. Dnes môžeme povedať, že spúšťame ľadovú plochu," uviedol pre TASR Marek Mergleský z košickej spoločnosti FLM, s.r.o.

Ako tvrdí, keď začínali s projektom, bol v Košiciach len starší štadión Lokomotívy. Dnes ich je už podľa jeho slov viac. "Napriek tomu si myslím, že nebude problém s obsadenosťou ľadu. Vieme ponúknuť ľadovú plochu základným a materským školám, záujemcom z radov klubov, športovej verejnosti aj ľuďom tu z okolia sídliska KVP. Projekt výstavby zimného štadióna nás vyšiel na 2 milióny eur," priblížil Mergleský.

V interiéri štadióna osadili fotografie z histórie slovenského a československého hokeja. "Vo vstupnej hale máme zavesené fotografie z 30. rokov minulého storočia," uviedol Mergleský.

Súčasťou areálu je i multifunkčné ihrisko. "Myšlienka od začiatku celého projektu bola prepojiť hokejbal s hokejom a hľadali sme na to aj vhodný pozemok. Hokejbalové ihrisko je momentálne vo výstavbe, plánujeme ho dokončiť v auguste tohto roka. Budeme radi, ak od septembra vrátime do Košíc po približne desiatich rokoch slovenskú hokejbalovú extraligu mužov aj detí," dodal Mergleský.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.