Sociálne slabším rodinám darujú Mestské lesy v Novej Bani drevo

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR – Štefan Puškáš

Nová Baňa 17. mája (TASR) - Aj tento rok môžu sociálne slabšie rodiny v Novej Bani získať od Mestských lesov palivové drevo zadarmo. S myšlienkou pomáhať takto miestnym obyvateľom prišla spoločnosť ešte v roku 2012, odvtedy pomohla desiatkam rodín.

"Týmto systémom idú Mestské lesy už viac rokov. Iniciovali sme myšlienku, aby sme pomohli v spolupráci s mestom sociálne slabším občanom. Cez mestskú sociálnu komisiu prideľujeme určitým rodinám drevnú hmotu. Je to štiepané palivové drevo v paletách," priblížil konateľ spoločnosti Víťazoslav Chrappa s tým, že ide o jeden priestorový meter. Drevo spoločnosť rodinám aj privezie.

Podľa Chrappu sa spoločnosti systém osvedčil a rodiny si takúto pomoc veľmi pochvaľujú. Len v minulom roku takto pomohli 15 rodinám. Mestské lesy na tento účel využívajú drevo, ktoré ostáva na odvozných miestach. "Takýmto spôsobom sa ho vlastne snažíme finalizovať," dodal Chrappa.

Mestská spoločnosť minulý rok pomohla aj rodine, ktorej zničil rodinný dom požiar. Lesy jej v spolupráci s mestom darovali na krov drevo - ihličnatú guľatinu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.