Gruzínska polícia zadržala bojovníkov za práva gejov a lesieb

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP/Emrah Gurel

Moskva 17. mája (TASR) - Gruzínska polícia zadržala dnes desiatich bojovníkov za práva gejov a lesieb, ktorí na plot pred sídlom patriarchu gruzínskej pravoslávnej cirkvi nastriekali grafiti. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Podľa gruzínskeho ministerstva vnútra bolo dnes na svitaní zadržaných desať osôb práve vo chvíli, keď na plot pred sídlom patriarchu písali heslo "V láske sú si všetci rovní". Aktivistom hrozí obvinenie z vandalizmu a neuposlúchnutia nariadení polície.

Napriek politickému a ekonomickému zbližovaniu sa so Západom zostáva Gruzínsko v otázkach rodiny a rodovosti hlboko konzervatívne. V metropole Tbilisi sa tohto roku bude konať Svetové stretnutie rodín.

Proti manželstvám gejov a lesieb ostro vystupuje aj gruzínska pravoslávna cirkev. Vyskytli sa dokonca prípady, keď duchovní fyzicky zaútočili na aktivistov bojujúcich za práva homosexuálov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.