Srí Lanka: Po zosuvoch pôdy sú nezvestné stovky ľudí

Ilustračné foto zo Srí Lanky. Foto: TASR /AP

Kolombo 18. mája (TASR) - Srílanskí záchranári pátrajú po viac ako 200 rodinách, ktoré zostali nezvestné po ničivých zosuvoch pôdy vyvolaných intenzívnymi dažďami. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na srílanský Červený kríž.

Masy rozmočeného bahna zavalili v noci nadnes tri dediny v okrese Kegalle v strednej časti Srí Lanky. Pátracie tímy podľa údajov armády objavili doposiaľ najmenej 16 mŕtvych tiel, zatiaľ čo okolo 180 ľudí sa podarilo zachrániť.

Viac ako 1100 miestnych obyvateľov našlo útočisko v miestnej škole a budhistickom chráme; mnohým z nich museli ošetriť menšie poranenia. Pri zosuvoch bolo zničených alebo poškodených 66 domov.

Srílanský Červený kríž však informoval, že stále nemá informácie o členoch najmenej 200 rodín z troch obcí. Existujú pritom obavy, že nezvestní zostali pod nánosmi bahna a trosiek.

Do pátrania, komplikovaného hustou hmlou a výpadkom elektrickej energie, bolo nasadených vyše 300 vojakov. Postihnutá oblasť sa nachádza približne 70 kilometrov severne od srílanskej metropoly Kolombo.

Mimoriadne silné dažde v posledných dňoch zasiahli najmä strednú časť Srí Lanky a jej západné pobrežie vrátane hlavného mesta. Okrem zosuvov pôdy spôsobili aj rozsiahle záplavy. Svoje domovy muselo opustiť viac ako 20.000 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.