Vedúcim úradu pre investície a informatizáciu bude Patrik Krauspe

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 18. mája (TASR) – Vedúcim Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu sa stane Patrik Krauspe. Na návrh vicepremiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) ho dnes na tento post vymenoval kabinet Roberta Fica (Smer-SD). Krauspe sa funkcie ujme od 1. júna, keď nový úrad oficiálne vznikne.

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu bude mať po zmene kompetenčného zákona na starosti posilnené riadenie, koordináciu a dohľad nad využívaním eurofondov. Zastrešovať bude aj informatizáciu spoločnosti, ktorá bola doteraz na ministerstve financií.

Úrad bude mať asi 200 zamestnancov. Z veľkej väčšiny pôjde o pracovníkov sekcie centrálneho koordinačného orgánu z úradu vlády a sekcie informatizácie spoločnosti z rezortu financií. Jeho hlavnou ambíciou bude podľa Pellegriniho dozerať na to, že čerpanie eurofondov nemešká a že sa z nich financuje to, čo má.

Krauspe bol od augusta 2014 do marca 2016 riaditeľom kancelárie ministra školstva za pôsobenia Pellegriniho aj Juraja Draxlera (nominant Smeru-SD). Po voľbách si ho Pellegrini zobral so sebou ako poradcu podpredsedu vlády pre investície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.