Český minister vnútra: Na experimenty s kvótami nie je čas

Český minister vnútra Milan Chovanec. Foto: TASR - Milan Kapusta

Praha 18. mája (TASR) - Na experimenty s kvótami na prerozdeľovanie utečencov nie je podľa českého ministra vnútra Milana Chovanca (ČSSD) čas. Minister dnes dostal od vlády mandát, aby na piatkovom rokovaní v Bruseli kvóty opäť odmietol, píše spravodajský server Novinky.cz.

Prioritou pre ČR sú ochrana hraníc Európskej únie a dobre fungujúce záchytné strediská pre migrantov.

"Od vlády mám na piatkový Brusel jasný mandát: Sme za dôslednú ochranu hraníc EÚ a 100-percentne funkčné hotspoty. Na experimenty s kvótami nie je čas," uviedol na Twitteri Chovanec.

Kabinet premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) sa proti mechanizmu povinných kvót stavia dlhodobo. Chovanec v utorkovej relácii Události a komentáře v Českej televízii (ČT) povedal, že v prípade odsúhlasenia kvót by podporil, aby proti tomu ČR podala žalobu.

"Išiel by som do vlády s tým, že tá žaloba by mala byť na mieste - hovoril to aj premiér Sobotka, takže nie je to nič, čo by vláda neavizovali dopredu, a my sme v tom úplne čitateľní," povedal Chovanec

V Bruseli sa bude v piatok riešiť aj otázka bezvízového styku pre Turecko. Česká vláda trvá na tom, aby Turecko splnilo všetky požiadavky, ktoré EÚ požaduje, doplnili Novinky.cz

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.