V Jaguar Land Rover sa cez internet o prácu uchádza 39.234 ľudí

Na snímke montážna linka v závode automobilky Jaguar Land Rover, archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 21. mája (TASR) - O prácu v novej automobilke Jaguar Land Rover v Nitre sa cez internet uchádza 39.234 ľudí. Presne toľko záujemcov vyplnilo registračný dotazník na stránke Internetového sprievodcu trhom práce (ISTP). Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR).

Ústredie práce pripravovalo registračný dotazník niekoľko mesiacov, a to v úzkej spolupráci s investorom a na základe jeho špecifických požiadaviek.

V dotazníku záujemcovia o prácu vypĺňajú napríklad údaje o ich špecializácii, kvalifikácii, taktiež musia uviesť informácie o ich aktuálnom alebo poslednom zamestnaní. "Vyplnené registračné dotazníky odchádzajú priamo k investorovi. Ďalšie kroky v náborovom procese sú plne v réžii investora," priblížila pre TASR Jana Lukáčová z kancelárie generálneho riaditeľa ústredia práce.

Spoločnosť Jaguar Land Rover plánuje v Nitre investovať do výstavby svojho závodu 1,5 miliardy eur. Automobilka chce zamestnať vo svojej nitrianskej fabrike 3000 ľudí a na svoju výrobu naviaže ďalších 15.000 pracovných miest. Prvé vozidlá by mala začať firma vyrábať v roku 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.