Povinný prenájom obecných bytov najviac na rok parlament neschválil

Ilustračné foto. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 24. mája (TASR) - Zvýšiť mieru transparentnosti pri nájme bytov, ktorých prenajímateľom je obec - taký cieľ mali opoziční poslanci z SaS a OĽaNO-NOVA v novele Občianskeho zákonníka. Plénum Národnej rady (NR) SR ho dnes však neposunulo do druhého čítania.

Predkladatelia v ňom chceli zaviesť zákonnú povinnosť pre obce ako prenajímateľov, aby uzatvárali nájomné zmluvy s nájomcami výlučne na určitý čas, a to najviac na obdobie jedného roka. Zmluvné strany by pritom mohli nájomné zmluvy uzatvárať aj opakovane, ale vždy na uvedené obdobie.

Plénum zároveň neposunulo do druhého čítania aj ďalší návrh zákona z dielne opozície, a to novelu zákona o správnych poplatkoch. V nej chceli umožniť voľbu zrýchleného zápisu vlastníckeho práva a povolenia vkladu do katastra nehnuteľností za ustanovený zvýšený poplatok už v lehote 24 hodín po podaní návrhu a umožniť podnikateľom voľbu zrýchleného zápisu do zoznamu podnikateľov a zrýchleného zápisu zmeny údajov v zozname podnikateľov vedených Úradom pre verejné obstarávanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.