Maďarská tlač: Rokovania Lavrova v Budapešti zatienila geopolitika

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov (vľavo) pricestoval v stredu 25. mája 2016 do Budapešti na oficiálnu návštevu, na ktorú ho pozval šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó (vpravo). Foto: TASR/Ladislav Vallach

Budapešť 26. mája (TASR) - Ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova prijali v Budapešti mimoriadne pozorne, čo je z hľadiska politickej a hospodárskej váhy Ruska opodstatnené. Atmosféru Lavrovových stredajších rokovaní, ktoré zďaleka neboli iba formálne, však zatienila geopolitická realita: zlé vzťahy Bruselu s Moskvou, ale aj disharmónia členských krajín Európskej únie, ktorá zosilnela po zavedení protimoskovského embarga, píše dnes maďarský ľavicový denník Népszava.

Periodikum podrobne analyzuje dôvody a postoje Ruska a Európskej únie v otázke embarga proti Moskve a dodáva, že ak je Moskva právom nervózna z rozširovania NATO, tak aj európske spoločenstvo môže mať dôvod byť nepokojné, ak Rusko výmenou za zlepšenie vzťahov očakáva oslabenie atlantickej solidarity.

Rusko koná s vedomím, že napríklad v Budapešti, ktorá je "orbánovskou baštou suverenity národného štátu", nachádza k takému postoju partnera.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.