Lesníci na Donovaloch súťažia o titul Naj horár

Archívne foto zo súťaže. Foto: TASR/Branislav Račko

Donovaly 27. mája (TASR) - O titul Naj horár dnes súťažia na Donovaloch najlepší slovenskí lesníci. Na zápolení sa aktívne zúčastní 27 trojčlenných družstiev a súťažiť budú v piatich disciplínach.

Ako TASR informoval hovorca štátnych Lesov SR Vlastimil Rezek, najlepších horárov z celého Slovenska čaká odhad objemu dreva, montáž lapača, sadenie sadeníc jamkovou metódou, prepílenie polena ručnou pílkou a streľba zo vzduchovky. "Poslednou disciplínou budú otázky z bezpečnosti práce a hod obojstrannou sekerou," dodal hovorca.

Päť mimosúťažných disciplín je pripravených aj pre návštevníkov. Môžu si vyskúšať streľbu z luku, pitie piva na čas, rozobratie a zloženie motorovej píly na čas, streľbu zo vzduchovky či hod obojstrannou sekerou na cieľ. "Pre strojníkov nakladačov bude pripravená súťaž v premiestňovaní bremena na čas a presnosť," pripomenul Rezek.

Okrem pracovníkov štátneho podniku Lesy SR zo všetkých odštepných závodov z celého Slovenska sa na súťaži zúčastnia aj lesníci z Mestských lesov Banská Bystrica, Lesov mesta Brezna, Vojenských lesov a majetkov a Štátnych lesov TANAP. Svoje vedomosti a šikovnosť si so svojimi kolegami porovná aj jedno ženské družstvo z odštepného závodu Levice.

Vyhlásenie výsledkov sa očakáva približne o 16.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.