Súčasťou pretekov v Levoči bude aj detská Tour Petra Sagana

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Levoča 27. mája (TASR) – Počas tohto víkendu budú v Levoči stovky cyklistov. STEFE MTB Maratón, ktorý sa uskutoční v sobotu 28. mája, bude smerovať z tohto mesta do Levočských vrchov. Cyklistický víkend v Levoči skompletizuje nedeľná detská Tour Petra Sagana. Podľa riaditeľa pretekov Rastislava Kubovčíka ide o veľké cyklistické preteky, zábavu a zároveň aj o pozitívne stretnutia s dobrými ľuďmi.

"STEFE MTB Maratón Levočské vrchy sú cyklistické preteky na horských bicykloch určené nielen pre pretekárov, ale aj širokú verejnosť. Hlavne pre tých, ktorí si chcú užiť krásy okolitej prírody," uviedol pre TASR Kubovčík. Pretekári môžu absolvovať jednu z troch tratí - 25 km, 45 km a 75 km. "Trasy vedú cez bývalé vojenské pásmo Javorina v Levočských vrchoch. Cieľ pretekov je v autokempingu Kováčovej vily, kde je zázemie celého pretekového víkendu," priblížil riaditeľ pretekov a zároveň predseda klubu Cyklo Spiš.

"V nedeľu sa uskutoční detská Tour Petra Sagana, ktorú zastrešuje jeho prvý tréner Peter Zánický. Na pretekoch sa môžu zúčastniť deti od troch rokov na odrážadlách až po 15-ročných cyklistov," vysvetlil Kubovčík. Preteky majú aj charitatívny rozmer. "Celý výťažok z nich venujeme deťom z cyklistického klubu Cyklo Spiš. V klube máme viac ako 20 detí, z ktorých vychovávame perspektívnych cyklistov," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.