Hospodárenie bratislavskej Karlovej Vsi ukazuje interaktívny rozpočet

Erb mestskej časti Bratislavy Karlovej Vsi Foto: Heraldický register SR

Bratislava 27. mája (TASR) - Karlova Ves sprístupnila na webe mestskej časti interaktívny rozpočet. Záujemcovia si tak môžu online pozrieť prehľad o napĺňaní príjmovej časti rozpočtu i to, do akých investícií smerujú výdavky.

Prehľadný diagram má tvar stromu s vetvami, ktoré znázorňujú jednotlivé kapitoly rozpočtu. "Čím viac informácií verejnosť má, tým menej nedorozumení vzniká. Aj kontrola našej práce je vecnejšia," povedala k interaktívnemu rozpočtu starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. Obyvateľ si môže, podobne ako na mapách Google, priblížiť jednotlivé kapitoly rozpočtu, ktoré ho zaujímajú a sledovať, koľko peňazí do nich plynie.

Prezidentka Asociácie komunálnych ekonómov Eva Balážová dodáva, že informácie v podobe interaktívneho rozpočtu pomáhajú zvyšovať transparentnosť hospodárenia. “To je základným predpokladom ich aktívnej účasti na správe svojej mestskej časti,“ upozornila Balážová.

Interaktívny rozpočet pre MČ Karlova Ves bezplatne vytvorila nezisková organizácia wikiBudgets, ktorej spoluzakladateľom je bratislavský rodák Daniel Sedláček.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.