Radu SZĽH otvorili sezónne ocenenia, cenu fair play získal Pálffy

Žigmund Pálffy Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 27. mája (TASR) - Piatkové rokovanie Rady Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) otvorili sezónne ocenenia hráčskych osobností nižších domácich súťaží. Pocty sa dočkal aj bývalý úspešný reprezentant Žigmund Pálffy, ktorý získal Cenu Michala Polóniho za fair play.

Z mládežníckych kategórii si ocenenia v piatok prevzali dvaja hokejisti. Cenu Karola Faka získal 17-ročný Rus Daniil Dmitrijev v službách dorastu Slovana Bratislava, ktorý nazbieral v 45 zápasoch základnej časti 92 bodov (30+62). Medzi juniormi ho doplnil najlepší strelec dlhodobej fázy extraligy Ivan Jakubík zo Zvolena. V ženskej kategórii si ceny rozdelili brankárka Jana Budajová z Popradu, obrankyňa Barbora Kežmarská (Spišská Nová Ves) a útočníčka Petra Jurčová (Prešov).

Z troch prvoligových ocenení putovali dve hráčom Nových Zámkov, ktoré si v baráži vybojovali postup do Tipsport extraligy. Najlepším brankárom sa na sklonku kariéry stal 32-ročný Ján Chovan, keďže od budúcej sezóny zasadnúť na manažérsku stoličku klubu. "Nie je to stopercentné, máme ešte nejaké debaty s vedením klubu. Dúfam, že nám to pôjde ako v minulom roku, aj mne na funkcionárskej pozícii. Prajem si, aby bola sezóna úspešná," uviedol Chovan. Z obranných radov ho doplnil spoluhráč Michal Chovan, v ofenzíve dominoval prešovský útočník Igor Halás.

Na záver si Cenu Michala Polóniho v oblasti fair play prebral Žigmund Pálffy. Majster sveta 2002 sa v uplynulom roku chopil práce s mládežou v MHKM Skalica a hráčom po ukončení profesionálnej kariéry ukázal cestu ďalšej hokejovej realizácie. S úsmevom im však odkázal: "Nech idú do zahraničia a užívajú si dôchodok." Následne si zaprial, aby mal čo najviac nasledovníkov. "Dúfam, že chlapci sa zapoja vo svojich kluboch a pozdvihnú úroveň slovenského hokeja. Budem im držať palce. Nech sa tomu venujú naplno a majú z toho radosť," dodal Pálffy.

sezónne ocenenia 2015/2016:

Cena Karola Faka (najproduktívnejší hráč extraligy dorastu po základnej časti): Daniil Dmitrijev (92 bodov, HC Slovan Bratislava)

Cena Dušana Pašeka (najlepší strelec extraligy juniorov po základnej časti): Ivan Jakubík (30 gólov, HKM Zvolen)

1. liga žien

najlepšia brankárka: Jana Budajová (ŽHK Poprad)

najlepšia obrankyňa: Barbora Kežmarská (HC Spišská Nová Ves)

najlepšia útočníčka: Petra Jurčová (ŽHK ŠARIŠANKA Prešov)

1. liga mužov:

najlepší brankár: Ján Chovan (HC Nové Zámky)

najlepší obranca: Martin Chovan (HC Nové Zámky)

najlepší útočník: Igor Halás (Prešov)

Cena Michala Polóniho (za fair play): Žigmund Pálffy

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.