Nebo nad Dubovou dnes zaplnia lietadlá, vrtuľníky i stíhačky

Ilustračné foto Foto:

Dubová 28. mája (TASR) – Nebo nad obcou Dubová dnes zaplnia vrtuľníky, ultraľahké lietadlá, vírniky i stíhacie lietadlá. Na miestnom letisku sa totiž od 9.00 do 16.00 h bude konať Letecký deň Dubová 2016, na ktorom sa predstaví aj svetoznámy maďarský akrobat Zoltán Veres, vládny špeciál Tupolev TU-154 i stíhačky MIG 29.

Návštevníci leteckého dňa sa môžu tešiť aj na spoločné letové ukážky vírnikov a vrtuľníka BELL 206, prelet lietadla JAK 52, letovú ukážku lietadla Delfín, ktoré sa spoločne predstaví aj s akrobatom Veresom. Špeciálne jednotky ministerstva vnútra priblížia zásah a výsadku. Predstavia sa aj vrtuľníky MI-17 i BELL 429 a skupina Retro Sky Team predvedie simuláciu vzdušných súbojov.

"Pripravený je aj bohatý program pre deti. Povoziť sa môžu napríklad na štvorkolkách či obrnenom transportéri. Príde aj historická skupina vojakov, ktorí v dobových uniformách z 2. svetovej vojny budú dopĺňať atmosféru historických vzdušných bojov," priblížila pre TASR Hana Hlubocká z hlavného organizačného tímu.

Na leteckom dni nebude chýbať ani statická prezentácia leteckej techniky, letové ukážky motorových rogál či špeciálnych modelov lietadiel. Krásy malokarpatského regiónu môžu návštevníci obdivovať aj z výšky, a to vďaka vyhliadkovým letom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.