OSN: V obliehaných oblastiach Sýrie žije asi 592.700 ľudí

Na snímke muž nesie na rukách dieťa po náletoch v povstalcami ovládanej časti mesta Aleppo na severe Sýrie v stredu 27. apríla 2016. Foto: TASR/AP

New York 28. mája (TASR) - V obliehaných oblastiach Sýrie žije momentálne 592.700 ľudí. Uviedol to v noci nadnes námestník generálneho tajomníka OSN pre humanitárne záležitosti Stephen O'Brien, ktorého citovala agentúra DPA.

O'Brien Bezpečnostnej rade OSN povedal, že tento najnovší údaj predstavuje oproti predošlému, ktorý bol zverejnený len pred dvoma týždňami, nárast až o 75.000 osôb.

Podľa týchto čísel žije v rôznych oblastiach obliehaných sýrskou vládou okolo miest Damask a Homs približne 452.700 ľudí. Ďalších asi 110.000 osôb žije momentálne v meste Dajr az-Zaur, ktoré obliehajú extrémisti z Islamského štátu (IS).

V okolí dedín Fuá a Kafrajá a mesta Idlib, obliehaných neštátnymi ozbrojenými skupinami a tiež militantných hnutím Front an-Nusra, žije momentálne 20.000 ľudí.

"Tieto údaje sú šokujúce, lebo podčiarkujú ostro sa zhoršujúcu situáciu pre civilistov, a to aj napriek platiacemu prímeriu," dodal O'Brien.

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun zverejnil ešte 19. mája správu, podľa ktorej žilo v 18 obliehaných oblastiach Sýrie dovedna približne 517.000 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.