V máji sa končí oficiálna slovenská registrácia na Svetové dni mládeže

Pápež František sa v nedeľu 26. júla 2015 vo Vatikáne prostredníctvom tabletu prihlásil na Svetové dni mládeže 2016. Foto: TASR/AP/Alessandra Tarantino

Bratislava 28. mája (TASR) - Mladí, ktorí sa chcú prihlásiť na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove, tak môžu učiniť už len do konca tohto mesiaca. Registrácia je k účasti na podujatí nevyhnutná. Očakáva sa, že na akciu, na ktorú mladých pozval pápež František, príde okolo 5000 Slovákov. Informuje o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

"SDM v Krakove budú veľkým podujatím, na ktoré len tak skoro nezabudneme. Už teraz vieme, že sa chystá niečo veľké, niečo, čo nemáme možnosť inak zažiť. Aj v samotnom Krakove, ale aj na slovenskom programe, ktorý chystáme v mestečku Skawina," uviedol vedúci centrálneho tímu SDM na Slovensku Ondrej Chrvala. Slovenská registrácia sa skončí v posledný májový deň, potom sa už bude dať registrovať len na oficiálnej poľskej webstránke SDM.

Záujemcovia vďaka registrácii získajú balíček pútnika, stravu, dopravu v Krakove, ubytovanie, voľné vstupy na slovenský program v Skawine, ako aj program SDM v Krakove a ďalšie výhody. Zaregistrovať sa dá prostredníctvom webovej stránky www.svetovednimladeze.sk.

SDM sú najväčším celosvetovým stretnutím mladých veriacich so Svätým Otcom. Organizátori očakávajú, že na ne príde okolo 2,5 milióna mladých ľudí. Konajú sa každé dva až tri roky, vždy v inej svetovej metropole.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.