Richard Gere a George Clooney sa stretli vo Vatikáne s pápežom

Pápež František počas stretnutia s hercom Georgeom Clooneym a jeho manželkou Amal Alamuddinovou 29. mája 2016 vo Vatikáne. Foto: TASR/AP

Rím 30. mája (TASR) - Hollywoodski herci Richard Gere a George Clooney sa v nedeľu stretli vo Vatikáne s pápežom Františkom, keď dostali medaily na konferencii zorganizovanej vatikánskou charitou pre vzdelávanie mládeže, ktorú sponzorujú.

Pápež sa prizeral, keď Gere a Clooney pred asi 400-členným publikom preberali medaily s názvom Olivovník mieru od nadácie Scholas Occurrentes, informovala talianska tlačová agentúra ANSA.

Clooneyho na ceremónii sprevádzala jeho manželka Amal Alamuddinová.

Ešte predtým pápež odpovedal na otázky mladých ľudí. Jeden z nich sa ho pýtal, či niekedy zvažoval odchod z funkcie, pretože s ňou súvisí príliš veľká zodpovednosť.

František bol zvolený za pápeža v roku 2013 po rezignácii svojho predchodcu Benedikta XVI., ktorý odstúpil ako prvý pápež po takmer 600 rokoch.

"Nikdy som nepomýšľal na odchod," reagoval pápež.

"Nikdy som si nemyslel, že vyberú mňa, bolo to prekvapenie, ale v tej chvíli mi Boh nadelil vnútorný pokoj, ktorý ma sprevádza doteraz a ktorý ma udržuje v chode, to je tá milosť, ktorú som dostal. Okrem toho, ja som povahou bezstarostný a tak postupujem vpred," dodal s úsmevom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.