Pracovníci TANAP poradia aj pri nájdení vtáčieho mláďaťa

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Vysoké Tatry 30. mája (TASR) – Správa Tatranského národného parku (TANAP) poskytuje poradenstvo a praktickú pomoc v mnohých prípadoch, jednou z nich je aj pomoc pri objavení vtáčích mláďat. Riaditeľ Správy TANAP Pavol Majko upozorňuje, že mláďatá zvierat by sa nemali odchytávať a brať domov.

„V tomto období sa pri prechádzke prírodou, mestom či parkom často stretávame s vtáčimi mláďatami, ktoré sedia či poskakujú v tráve alebo na chodníku. Ak sa priblížime, tak sa dajú na útek a vtedy si všimneme, že nevedia lietať. Ide hlavne o mláďatá spevavých vtákov, predovšetkým vrabcov, drozdov, pipíšok, ale aj dravých vtákov, ako je lastovičiar,“ uviedol Majko. Vtáčie mláďatá v snahe osamostatniť sa od rodičov často skončia na zemi.

Ako uviedol Majko, obavy ľudí o zdanlivo bezbranné tvory sú vo väčšine prípadov neopodstatnené. „Takmer vždy sa v blízkosti nachádzajú rodičia, ktorí svojho potomka dokrmujú, dávajú na neho pozor a učia ho ako prežiť. V prípade, že je mláďa malé, ľudia by ho nemali brať domov,“ vysvetlil Majko. Dodal, že pracovníci TANAP poskytujú v takýchto prípadoch poradenstvo, takže ľudia sa na nich môžu obrátiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.