V rekreačnej oblasti Kurinec očakávajú tento rok okolo 80.000 ľudí

Na ilustračnej snímke sú dva bazény s termálnou vodou v rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená Voda pri Rimavskej Sobote. Foto: TASR - Branislav Caban

Rimavská Sobota 30. mája (TASR) – Približne 75.000 až 80.000 návštevníkov očakáva v prípade dobrého počasia počas letnej sezóny samospráva Rimavskej Soboty v rekreačnej oblasti Kurinec-Zelená voda, ktorá sa nachádza približne 5 kilometrov od mesta. Pre TASR to uviedol primátor Jozef Šimko, ktorý zvýšenie návštevnosti z vlaňajších 52.000 ľudí predpokladá aj na základe aktuálnej situácie v Európe a na Blízkom východe.

„Dovolím si povedať, že naši občania sa budú báť cestovať za hranice Slovenskej republiky. Určite bude menej návštevníkov napríklad v Turecku či Egypte,“ myslí si primátor, ktorý verí, že mnohí ľudia z regiónu sa v tejto súvislosti rozhodnú aj pre Kurinec. „Počas tohto roku bude, podobne ako vlani, návštevníkom k dispozícii 50-metrový dvojbazén a detský bazén. Na začiatku sezóny sme vysadili tiež palmy, ktoré ľuďom spestria oddych v našej rekreačnej oblasti,“ dodal s tým, že sú pripravení otvoriť stredisko kedykoľvek v najbližších dňoch alebo týždňoch. „Ak nám to počasie dovolí a keď teploty stúpnu na 28 až 30 stupňov, tak ho automaticky otvárame,“ avizoval Šimko.

Vedenie mesta neplánuje tento rok väčšie investície na Kurinci, chce sa sústrediť až na nasledujúci rok. „V súčasnosti máme len jeden geotermálny vrt. Rokujeme preto s viacerými dodávateľmi a uvažujeme nad vybudovaním ďalšieho vrtu, aby sme nedopadli ako vlani, keď sme mali problém s čerpadlom v našom jedinom vrte,“ objasnil primátor, ktorý by chcel, aby voda v novom vrte dosahovala aspoň 70 stupňov Celzia.

„Premýšľame aj o tom, že budúci rok začneme stavať bazén s vlnobitím a v nasledujúcom období i krytú plaváreň. Verím, že to doriešime a ľudia z mesta a regiónu sa budú môcť osviežiť v termálnej vode nielen počas leta, ale tiež v jesenných mesiacoch,“ zakončil primátor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.