Na Slovensko pricestuje kardinál z Vatikánu Robert Sarah

Námestie sv. Petra Foto: TASR/AP Photo

Bratislava 31. mája (TASR) - Na Slovensko príde z Vatikánu kardinál Robert Sarah, prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí. Rodák z Guiney prichádza na pozvanie vydavateľstva LÚČ, ktoré vydáva slovenský preklad jeho knihy „Boh alebo nič“. Návšteva sa uskutoční v dňoch od 13. do 16. júna. Informuje o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Sarah pricestuje na Slovensko 13. júna. V ten istý deň sa zúčastní na stretnutí Liturgickej komisie Konferencie biskupov Slovenska (KBS) v Bratislave. O 18.00 h bude celebrovať svätú omšu v Kostole Svätej rodiny v Bratislave - Petržalke. Po nej predstaví svoju knihu. V nej formou rozhovoru, ktorý vedie francúzsky vatikanista a spisovateľ Nicolas Diat, prezentuje kardinál Sarah svoje postoje a názory na život a dianie vo svete.

O deň neskôr predstaví svoju knihu médiám v Dome novinárov v Bratislave. V programe má aj návštevu Baziliky v Šaštíne a Trnavy, kde svoju knihu predstaví v utorok 14. júna po svätej omši o 18.30 h v Bazilike sv. Mikuláša. Program vyvrcholí účasťou na plenárnom zasadnutí KBS.

Robert Sarah sa narodil 15. júna 1945 v Ourous v Guinei. Študoval v Guinei, Paríži, Ríme a Jeruzaleme. Kňazské svätenie prijal 20. júla 1969, biskupské svätenie 8. decembra 1979. Dnes už sv. Ján Pavol II. ho ustanovil za arcibiskupa Konakryjskej arcidiecézy v Guinei. Ten istý pápež ho 1. októbra 2001 menoval za sekretára Kongregácie pre evanjelizáciu národov. Pápež Benedikt XVI. ho 7. októbra 2010 menoval za predsedu Pápežskej rady Cor unum, inštitúcii koordinujúcej charitatívnu činnosti Katolíckej cirkvi. V novembri 2010 bol kreovaný za kardinála. Svätý Otec František ho 24. novembra 2014 vymenoval za prefekta Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí, ktorú vykonáva dodnes.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.