Hana Zagorová v septembri jubiluje,chystá album a narodeninový koncert

Hana Zagorová Foto: TASR

Bratislava 31. mája (TASR) – Speváčka Hana Zagorová oslávi v septembri nadchádzajúce životné jubileum, a to tým najlepším spôsobom, pripravuje nový album a narodeninový koncert v pražskej Lucerne.

Hana Zagorová, jedna z najväčších hviezd a stálic československej a dnes českej hudobnej scény, deväťnásobná zlatá slávica, držiteľka Diamantovej platne Supraphonu za viac ako desať miliónov predaných zvukových nosičov a členka Siene slávy hudobných cien Anděl, oslávi 6. septembra životné jubileum. „Na svoje narodeniny som ešte nikdy nevystupovala, ale tento rok som sa rozhodla urobiť výnimku a pre fanúšikov pripraviť darček - narodeninový koncert v pražskej Lucerne priamo 6. septembra. Urobilo mi velikánsku radosť, že 1. mája, keď bol spustený predaj vstupeniek, bolo za desať minút preč hneď 20 radov,“ priznala Hana Zagorová a s úsmevom dodala: „V Lucerne pokrstíme nový album, ktorý sa bude volať O Lásce a práve o láske by mal byť i celý koncert,“ povedala speváčka pre Novinky Supraphonu.

Zagorovú a jej hostí bude ako obvykle sprevádzať skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka. Vstupenky sú v sieti ticketpro.cz.

Speváčka, textárka a herečka Hana Zagorová (6.9.1946, Petřkovice u Ostravy) začala spievať už počas stredoškolského štúdia s Ostravským rozhlasovým orchestrom. V roku 1963 sa dostala do finále speváckej súťaže Hledáme nové talenty, v rokoch 1964-1968 absolvovala štúdium herectva na brnianskej JAMU. Prvý hit - pieseň Bludička Júlie mala v roku 1968 a jej prvá LP platňa Bludička vyšla o dva roky neskôr. Zagorová je najúspešnejšou a najpopulárnejšou československou speváčkou, deväť rokov po sebe od roku 1977 do roku 1985 vyhrala anketu Zlatý slávik. Na svojom konte má dnes päť desiatok vydaných albumov a kompilácií, zatiaľ najnovším je štúdiový album Vyznání, ktorý vyšiel v máji 2014. Vlani v apríli ju pri príležitosti odovzdávania hudobných cien Anděl uviedla Akadémia populárnej hudby do Siene slávy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.