Polícia v USA vyšetruje rodičov chlapca, kvôli ktorému utratili gorilu

Na snímke dieťa sa dotýka sochy gorily v zoologickej záhrade mesta Cincinnati v americkom štáte Ohio 29. mája 2016. Foto: TASR/AP

Washington 1. júna (TASR) - Polícia mesta Cincinnati v americkom štáte Ohio začala vyšetrovať rodičov, ktorých trojročný syn minulý víkend počas návštevy miestnej zoo spadol do výbehu goríl a bezprostrednej blízkosti gorilieho samca. Vedenie zoo situáciu vyhodnotilo ako priame ohrozenie chlapcovho života a nariadilo usmrtiť 180-kilogramov vážiace zviera menom Harambe.

Harambeho smrť vyvolala na internete búrlivú diskusiu: milovníci prírody vyčítajú zoo, že gorilu usmrtili, nie uspali, a kritizujú aj rodičov za nedostatok pozornosti pri dohľade na dieťa, ktoré preliezlo oplotenie a krovie okolo gorilieho výbehu a potom sa zošmyklo do plytkej priekopy s vodou.

Polícia vo svojom vyhlásení spresnila, že jej vyšetrovanie sa týka výlučne konania rodičov chlapca, nie postupu zoo a bezpečnostných opatrení jej areáli.

Vedenie zoo si stojí za svojím rozhodnutím a opakovane vyhlasuje, že chlapcov život bol v ohrození. Na stranu zoo sa postavili aj viacerí odborníci z iných zoologických záhrad.

Riaditeľ zoo Thayne Maynard vysvetlil, že chlapca nebolo možné oslobodiť inak, ako utratením gorily. Len uspanie Harambeho by nemalo želaný úžitok okamžite. Uspávací prostriedok by navyše u gorily mohol vyvolať agresivitu a následnú násilnú reakciu voči chlapcovi.

Polícia mesta Cincinnati vyzvala očitých svedkov, aby prišli podať svedectvo alebo jej prípadne poskytli videozáznamy dramatickej udalosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.