B. Záhumenský, ktorý blokoval sanitku, pozastavil členstvo v KDH

Na snímke z videa auto Borisa Záhumenského pred sanitkou so zapnutou sirénou. Foto: youtube.com

Bratislava 1. júna (TASR) - Boris Záhumenský, ktorý svojím autom niekoľko kilometrov bránil sanitke v plynulom prejazde, pozastavil členstvo v KDH. Nechce, aby sa jeho konania spájalo so stranou až do ukončenia tohto prípadu orgánmi činnými v trestnom konaní. Informoval o tom dnes Stano Župa z komunikačného oddelenia KDH.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia v kauze automobilu značky Mercedes, ktorý niekoľko kilometrov bránil sanitke v plynulom prejazde. Polícia zhodnotí a posúdi celý priebeh jazdy, vyhodnotí kolízne situácie, ktoré vyvolal vodič Mercedesu z okresu Partizánske počas bezohľadnej jazdy.

Video Záhumenského jazdy natočila posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá viezla do trenčianskej nemocnice pacienta v ohrození života. Vodič Mercedesu neuvoľnil sanitke so zapnutou sirénou cestu a išiel pred ňou niekoľko kilometrov. Video na sociálnych sieťach vyvolalo búrlivé reakcie. Vodič argumentoval, že chcel rýchlou jazdou so zapnutými výstražnými svetlami upozorniť ostatných vodičov na prichádzajúcu sanitku a uľahčiť jej cestu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.