Alternatívni dodávatelia reagujú na zníženie cien plynu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 3. júna (TASR) - Alternatívni dodávatelia tiež reagujú na štvrtkové (2.6.) rozhodnutie Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) o znížení cien dodávok zemného plynu pre domácnosti od 4. júla v priemere o 4,87 %.

ČEZ Slovensko svoju ponuku pre domácnosti priebežne prispôsobuje vývoju na trhu a reaguje tiež na konkurenčné ponuky. "Naši zákazníci s garanciou nižšej ceny môžu rátať so zmluvne dojednanou cenovou výhodou voči cene bývalého plynárenského monopolu aj po 4. júli 2016," avizoval riaditeľ predaja spoločnosti pre segment malých podnikov a domácností Stanislav Kovalík.

Alternatívny dodávateľ Magna Energia už dávnejšie avizoval, že od 1. júla zníži svoje ceny, teraz tak urobí dvakrát. Keď 4. júla upraví sadzby Slovenský plynárenský priemysel (SPP), klesnú automaticky aj tarify ponúkané spoločnosťou. Ponúka totiž minimálne 12-% úsporu v porovnaní s cenami SPP.

V SPP sa podľa hovorcu Ondreja Šebestu s účinnosťou od 4. júla zníži platba za dodávku plynu pre domácnosti v kategórii D1, pri ročnej spotrebe 1000 kilowatthodín (kWh) približne o 2,4 eura za rok, v kategórii D2, pri ročnej spotrebe 10.000 kWh o 24 eur za rok a v kategórii D3, pri ročnej spotrebe 30.000 kWh o 72 eur za rok. Ceny za dodávku plynu pre domácnosti v kategórii D4 sa nemenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.