Cyklochodník spojí Hlohovec s okolitými obcami

Ilustračné foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Hlohovec 4. júna (TASR) – Pri získavaní prostriedkov pre cyklochodník spájajúci Hlohovec, Leopoldov a obce Madunice, Koplotovce a Červeník budú ich samosprávy konať spoločne. Potvrdili to starostovia svojimi podpismi pod memorandum o koordinovanom postupe pri rozvoji cyklodopravy v regióne vo štvrtok 2. júna v Hlohovci.

Spolupráca by mohla zvýšiť šance zväzku dvoch miest a troch obcí na získanie financií z eurofondov. TASR o tom informovala hovorkyňa Hlohovca Zuzana Hrinková Sienestichová. "Predmetom memoranda je najmä úprava spoločného postupu pri príprave a podaní žiadosti o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu," uviedla.

Celá trasa by mala mať 20 kilometrov s centrom v Hlohovci, aby uľahčila cestovanie ľudí za prácou, ale zároveň vytvorí priestor aj na šport a cykloturistiku. Časť povedie po už vybudovaných úsekoch a po dvoch lávkach cez rieku Váh. Náklady na cyklochodník by mali byť do 4,5 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.