Bombový útok v Istanbule si vyžiadal najmenej 11 mŕtvych

Na mieste výbuchu bomby v istanbulskej štvrti Beyazit, v blízkosti budovy univerzity, sú tureckí požiarnici a polícia. Foto: TASR AP

Istanbul 7. júna (TASR) - Najmenej 11 mŕtvych a 36 zranených si vyžiadal dnešný bombový útok na policajné vozidlo prevážajúce poriadkové sily v tureckom meste Istanbul. Atentát sa odohral počas rannej dopravnej špičky na frekventovanej križovatke neďaleko Istanbulskej univerzity a námestia Beyazit.

Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne médiá.

Explóziu spôsobila nálož umiestnená v ďalšom automobile a bola uvedená do činnosti diaľkovým ovládaním vo chvíli, keď okolo auta prechádzalo policajné vozidlo.

Podľa guvernéra Istanbulskej provincie Vasipa Šahina sú medzi mŕtvymi siedmi policajti a štyria civilisti. Najmenej tri zo zranených osôb sú vo vážnom stave.

Výbuch poškodil aj niekoľko budov a automobilov. K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil.

Od vlaňajšieho júla, keď skolaboval krehký mierový proces, však na turecké policajné a vojenské ciele útočia povstalci zo Strany kurdských pracujúcich (PKK).

PKK už niekoľko desaťročí bojuje za autonómiu tureckých Kurdov na juhovýchode krajiny. Odboj strany proti tureckej vláde si už vyžiadal približne 40.000 mŕtvych. Ankara i jej spojenci považujú PKK za teroristickú organizáciu.

Zo série vražedných bombových útokov na území Turecka je obviňovaná aj extrémistická skupina Islamský štát (IS).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.