V NsP v Bojniciach dokončia sály a zrekonštruujú monoblok

Ilustračné foto Foto: TASR

Bojnice 7. júna (TASR) - Nemocnicu s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach čaká v nasledujúcom období investícia za asi 7,1 milióna eur. Dodávateľa prác na rekonštrukciu monobloku a rozvodov inžinierskych sietí už vyberá Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ktorý je zriaďovateľom tohto zdravotníckeho zariadenia, cez verejnú súťaž.

Rekonštrukcia monobloku a s ňou súvisiaca dostavba operačných sál v bojnickej nemocnici je najväčšou investičnou akciou, ktorú TSK naplánoval pre zdravotnícke zariadenia v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti, skonštatovala pre TASR vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK Jana Paulínyová. "Investičná akcia počíta s rekonštrukciou lôžkového monobloku a dokončením a dovybavením operačných sál. Konkrétne ide nielen o dobudovanie interiéru, ale aj rozvodov inžinierskych sietí, vzduchotechniky a rozvodov medicinálnych plynov," špecifikovala.

Investícia, ako tvrdí Paulínyová, zvýši významne kvalitu poskytovaných služieb. "NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach už v súčasnosti nemá dostatok vhodných priestorov na poskytovanie zdravotnej starostlivosti vzhľadom na veľkosť spádového územia a centralizáciu činností, najmä v oblasti poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti," ozrejmila.

Náklady na realizáciu akcie odhadol kraj na 7.181.000 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), kritériom pre výber víťaza súťaže, ktorú vyhlásil ešte v apríli tohto roka, je ekonomicky najvýhodnejšia ponuka z hľadiska najnižšej ceny a lehoty výstavby. Investíciu by mala vysúťažená firma dokončiť do 24 mesiacov od zadania zákazky. "Zastupiteľstvo TSK schválilo 2. mája v prvej zmene rozpočtu na roky 2016 až 2018 čiastku vo výške 3,1 milióna eur na prvú etapu tejto dostavby s tým, že ďalšie prostriedky sa podľa rozpočtu projektovej dokumentácie plánujú vo výške 5,5 milióna eur na rok 2017," vyčíslil predseda TSK Jaroslav Baška.

Realizáciu investičnej akcie spustilo ešte v roku 1999 Ministerstvo zdravotníctva SR a zo štátneho rozpočtu preinvestovalo do konca roku 2003 dovedna 144 miliónov slovenských korún, čo je v prepočte asi 4,779 milióna eur. V roku 2004 sa však realizácia investičnej akcie pozastavila, na dostavbu sál tak hornonitrianska nemocnica čaká už 12 rokov. Bojnické zdravotnícke zariadenie prevzalo vtedajšie vedenie TSK od ministerstva do svojej zriaďovateľskej pôsobnosti v januári 2003.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.