V aute dvoch mladých mužov našli 300 gramov marihuany

Ilustračné foto Foto: TASR

Žilina 8. júna (TASR) – Žilinskí colníci našli pri kontrole osobného auta dvoch 22-ročných mladých mužov z Čadce 300 gramov marihuany. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Vodič s rovnako starým spolujazdcom podľa nej tvrdili, že neprevážajú žiadny nezákonný ani colnému dohľadu podliehajúci tovar. "Správanie služobného psa Arga však svedčilo o niečom inom. Po tom, ako označil zadnú časť vozidla, položili colníci opakovane otázku o prepravovaných veciach. Vtedy sa jeden z mladíkov priznal, že má v aute 300 gramov marihuany, ktorú kúpil v Česku na železničnej stanici. Mal za ňu zaplatiť 30.000 českých korún," uviedla Chríbiková.

Doplnila, že po výzve colníkov otvoril batožinový priestor. "Dva balíky so sušenou rastlinou, zabalené do igelitovej fólie, ukrýval pri plynovej nádrži. K tovaru sa sám prihlásil a uviedol aj to, že vodič o ničom nevedel. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu si osoby aj tovar prevzali na miesto privolaní príslušníci Policajného zboru SR," dodala Chríbiková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.