Sme rodina rozhodla: Šimkovičová, Marček a Holúbek končia v klube

Na snímke zľava poslanci Rastislav Holúbek, Martina Šimkovičová a Peter Marček počas 4. schôdze NR SR v Bratislave 17. mája 2016. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 8. júna (TASR) - Opozičné hnutie Sme rodina vylúčilo zo svojho poslaneckého klubu trojicu poslancov Martinu Šimkovičovú, Petra Marčeka a Rastislava Holúbeka. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár s tým, že táto trojica sa nezúčastňovala na práci klubu. Šimkovičovú zároveň hnutie vyzýva, aby sa vzdala poslaneckého mandátu, lebo v máji hlasovala za iného poslanca.

"Poslanecký klub Sme rodina má už len osem členov. Oni netušia a nevedia, lebo sa vôbec nezúčastňujú na práci klubu. Keď ideme hlasovať, máme vždy zasadnutie klubu. Povieme vlastný názor, zjednotíme sa, a potom vystupujeme spoločne. Oni na klub nechodia, potom nevedia a netušia," vysvetlil Kollár. Potvrdil tiež, že trojica vylúčených poslancov rokuje o vstupe do koaličnej strany #Sieť.

Kollár sa zároveň ospravedlnil voličom, že dal na kandidátku aj ľudí, ktorí nedržia jednotnú líniu strany. "Sme ôsmi, ale o to pevnejší. Budeme musieť robiť viac, aj za týchto troch," deklaroval.

Holúbek a Marček boli zároveň vylúčení z hnutia, ktorého boli členmi, Šimkovičová členkou nebola. Poslanec Milan Krajniak (Sme rodina) doplnil, že Šimkovičová hlasovala na májovej schôdzi pléna za Holúbeka, čo rokovací poriadok zakazuje. Vyzval ju preto, aby sa vzdala mandátu. Holúbek uvádzal hlasovanie o zákone, ale kartu si zabudol na svojom poslaneckom mieste. Vtedy zaňho mala Šimkovičová hlasovať.

Podobný prípad sa stal v roku 2009, kedy vtedajšia opozičná poslankyňa Iveta Radičová hlasovala za svoju stranícku kolegyňu Tatianu Rosovú. Radičová si uznala chybu a vzdala sa poslaneckého mandátu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.